تبلیغات
مطالب اینترنتی - گام‌هایی که اپل در سال ۲۰۱۷ باید بردارد
 
مطالب اینترنتی
 
 مفیدستان:

 						گام‌هایی که اپل در سال 2017 باید بردارد


خبرگزاری آریا – وب‌سایت بهترین ها در زمین – جمیله محمدی چراتی: ۲۰۱۶ سال پرفروغی برای اپل نبود. این کمپانی در سالی که گذشت اقدام به انتشار چندین محصول پایه کرده و با مرافعه ها و بحث های دادگاهی نیز مواجه بود. پس از چنین سال کم باری، اپل در سال ۲۰۱۷ باید چه قدم هایی بردارد تا شهرت و اعتبار خود را تقویت نماید؟ در این مطلب از بهترین ها در زمین ما را همراهی کنید.

انتشار محصولات ۲۰۱۶ شامل تمامی نقایص مشخص اپل (قیمت بالا، پورت های کمتر، فقدان قابلیت های مخصوص بازی) بدون اعمال هیچ گونه ابتکار یا زیبایی جدید بوده است. به این ترتیب انتخاب اپل نسبت به رقبای پر تلاشش سخت و سخت تر شده است. از نظر ما، اپل باید در روند تولید محصول خود تغییراتی ایجاد کرده تا اعتبار سابق را بدست آورد.

گام‌هایی که اپل در سال 2017 باید بردارد

دهمین سالگرد آیفون

با رسیدن ۲۰۱۷، ده سال از تولید اولین آیفون می گذرد. این آیفون نه تنها موفقیت قابل توجهی برای اپل به شمار می رفت، بلکه یکی از مهم ترین محصولات تکنولوژی برای مشتریان نیز محسوب می شد. بعید است آیفون بعدی به همان اندازه ی آیفون اول تحول برانگیز باشد، اما در سالی که ویژگی و قابلیت های با کیفیتی را شاهد خواهیم بود اپل باید برای دستیابی به موفقیت بیشتر تلاش سخت تری نماید.

به این ترتیب iPhone 8 (یا هر چه قرار است نام داشته باشد) باید پیشرفت قابل توجه تری نسبت به iPhone 7 و ۷ Plus به نمایش بگذارد. اگر شایعات درست باشند، آیفون جدید از نظر ظاهری نیز تغییر پیدا کرده و دارای یک نمایشگر لبه به لبه با قابلیت خازنی TouchID، دوربین و کلید اصلی می باشد.

گام‌هایی که اپل در سال 2017 باید بردارد

تصاویر اسمارت فون هایی که قرار است در سال جدید منتشر شوند مسیر رو به رشدی را نشان می دهند، به این ترتیب آیفون بعدی باید بتواند خود را در میان رقبا بالا بکشد. امید است نسخه ی آپدیت شده ی دوربین دو لنز آیفون ۷ پلاس را در تمامی پرچم داران ۲۰۱۷ در کنار افکت های بوکه DSLR مانند شاهد باشیم.

آیفون ۷ و ۷ پلاس از بهترین محصولات اپل در سال ۲۰۱۶ به شمار می روند، اما نتوانستند به اندازه ی کافی برتر نشان دهند. طی سال ها بیشتر نوآوری های اپل تکراری شده یا از سوی رقبا نیز اعمال شده است. اگر اپل ویژگی مهیج دیگری به آیفون نیفزاید، سیر ثابتی در بازار فشرده ی امروز پیدا خواهد کرد و شاید هم برخی رقبا بتوانند از آن پیشی بگیرند.

عرضه ی یک لپ تاپ الهام گرفته از موبایل

امروزه لپ تاپ ها/تبلت های دو در یک که با عنوان کانورتیبل نیز شناخته می شوند، بسیار مورد توجه هستند. این دستگاه ها دارای تاچ اسکرین و قابلیت حمل یک تبلت و در طرف دیگر کیبورد اندازه کامل و قدرت محاسباتی یک لپ تاپ هستند. نسخه های دو در یک بسیاری وجود داشته که در ابتدا لپ تاپ هستند، درحالیکه نسخه هایی نیز در اصل تبلت به شمار می روند.

اپل در سالی که گذشت یک گام به سمت ارائه ی مک بوک های با تاچ اسکرین برداشت، اما نمی توان این واقعیت را انکار کرد که ویژگی های موبایل در حال ورود به دستگاه های دسکتاپ هستند. آیپد پرو می تواند با کیبورد هوشمند و قلم مجهز شده و آپشن جدید تاچ بار هم ویژگی های جدید ناوبری و حرکتی را به مک بوک پرو آورده است. با این حال هیچ کدام از این رویکردها ستایش زیادی ندارند و قیمت بالای تاچ بار و دقت کمتر آن حتی نقص نیز به شمار می روند.

گام‌هایی که اپل در سال 2017 باید بردارد

اکنون زمان مناسبی است که اپل یک نسخه ی جذاب از یک کانورتیبل را عرضه کند. اکنون فرصت آن وجود دارد که اپل میل و تمایل مصرف کنندگان را به شیوه ای اپل وار برآورده نماید.

در کمترین حالت، خط تولید مک بوک باید ارتقا یابند. اگرچه بدنه های یکپارچه ی آلومینیومی این محصولات باریک تر و سبک تر شده اند، اما دارای همان شکل فیزیکی سال ها پیش هستند. این محصولات در کنار دستگاه های چند ورودی و انعطاف پذیری مانند سرفیس بوک مایکروسافت، کم فروغ به نظر می رسند.

ارائه ی اپل واچ ها

اپل سال گذشته اقدام به عرضه ی سری دو اپل واچ نمود. مانند مدل قبل، این ساعت هم پیشرویی در بخش ساعت های هوشمند به شمار می رود. این ساعت با GPS و سنسور نظارت بر ضربان قلب داخلی، می تواند به عنوان یک ردیاب سلامتی بکار رود که از ویژگی های مثبت اپل واچ است.

گام‌هایی که اپل در سال 2017 باید بردارد

تغییر زیاد در روند اسمارت واچ ها در سال جدید کار چندان درستی نخواهد بود، اما امید است نسخه های جدید اپل واچ ساده تر و پیشرفته تر باشند. با تنظیمات حباب مانند و گوشه های مدور فعلی، این ساعت از نظر فیزیکی شبیه به نسل اول آیفون ها می باشد. این ساعت دارای طراحی ساده ای بوده اما بسیار بزرگ است و تاحدی ظاهری منسوخ شده دارد.

یک نسخه ی کوچک تر شاید بتواند توجه بیشتری را از سوی مصرف کنندگان به خود جلب کند و به عنوان یک ردیاب تناسب اندام راحت تر بکار گرفته شود.

پذیرش واقعیت مجازی

۲۰۱۶ سال اولین ها در زمینه ی واقعیت مجازی به شمار می رود اما هنوز در این بخش خودنمایی نکرده است. خط تولید دسکتاپ این کمپانی از هدست های قدرت کامپیوتری مانند HTC Vive یا Oculus Rift پشتیبانی نکرده و آیفون نیز با هدست های واقعیت مجازی موبایل فعلی (Gear VR یا Google Daydream) سازگاری ندارند.

گام‌هایی که اپل در سال 2017 باید بردارد

اما واقعیت مجازی در حال پیشرفت به خصوص در تلفن ها است. سازگاری گسترده با واقعیت مجازی موبایل ظاهرا برای دستگاه های اندرویدی در لیست قرار گرفته است که همین ویژگی می تواند موجب از رده خارج کردن آیفون شود.

اپل اشاره کرده که واقعیت مجازی از برنامه های آینده ی این کمپانی به شمار می رود اما نادیده گرفتن این بخش کار درستی نخواهد بود و این کمپانی باید گام هایی برای پذیرش و ارائه ی این پلتفرم جذاب بردارد. سازگاری با Google Daydream نقطه ی مثبتی برای اپل به شمار خواهد رفت.

حل مسائل ذخیره سازی و کاستن از مشکلات iClouad

یکی از پردردسرترین مشکلات دستگاه های اپل، فقدان فضای ذخیره سازی و مشکلات متوالی iCloud است.

بر این اساس تلفن ها، لپ تاپ ها و تبلت های اپل با فضاهای ذخیره سازی داخلی ارائه می شود و نسبت به رقبای ویندوز و اندرویدی خود بیشتر به این فضاهای داخلی تکیه دارند. در سال ۲۰۱۶ سطح ذخیره سازی برای آیپدها و آیفون ها تقویت شده است اما این دستگاه ها در گسترش پورت ها و جک ها خوب عمل نکردند.

همواره می توان به ذخیره سازی اطلاعات و داده ها در فضای ابری به جای فضای ذخیره سازی دستگاه پرداخت که به این ترتیب می توان به داده های فوق از طریق تمامی دستگاه های اپل دسترسی داشت. بک آب های آیفون نیز به صورت خودکار در iCloud ذخیره می شوند. با این حال فضای ابری اپل تنها ۵ گیگابایت به صورت رایگان در اختیار است و برای فضای بیشتر باید هزینه ای پرداخت شود.

گام‌هایی که اپل در سال 2017 باید بردارد

به طور خلاصه، محصولات اپل به گونه ای طراحی شده که مصرف کنندگان را بیشتر به استفاده از فضای ذخیره سازی iCloud وادار کنند. بدون حفظ و نگهداری دقیق محتوا و تنظیمات، با نوتیفیکشن های پر شدن فضا روبه رو می شوید و مشکلاتی از این دست نیز وجود دارند. این ناراحتی ها می توانند با استفاده از برنامه های جانبی مانند Google Drive یا Google Photos حل شود اما انتظار می رود اپل خود این مشکلات را حل کند. افزایش فضای رایگان ابری می تواند راهی برای راضی کردن بیشتر مصرف کنندگان در سیستم جاری باشد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط

مطلب گام‌هایی که اپل در سال ۲۰۱۷ باید بردارد در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :گام‌هایی که اپل در سال ۲۰۱۷ باید بردارد
http://mofidestan.ir/%da%af%d8%a7%d9%85%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%d9%8a%d9%8a-%da%a9%d9%87-%d8%a7%d9%be%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2017-%d8%a8%d8%a7%d9%8a%d8%af-%d8%a8%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%af/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 26 شهریور 1396 04:15 ب.ظ
Its not my first time to pay a visit this web page,
i am browsing this web site dailly and get fastidious data from here every day.
دوشنبه 23 مرداد 1396 04:11 ب.ظ
You could definitely see your enthusiasm in the article you write.
The world hopes for even more passionate writers such as you
who are not afraid to mention how they believe. All the time go
after your heart.
سه شنبه 17 مرداد 1396 12:48 ب.ظ
Hi, I think your blog might be having browser compatibility issues.
When I look at your blog in Ie, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, fantastic blog!
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 12:17 ب.ظ
تخفیف ویژه 10 هزار تومنی ریحون!
غذا رو سفارش بدید و 10 هزار تومن تخفیف بگیرید!
برای هر کسی که از لینک شما کد تخفیف رو بگیره هم 10 هزار تومن به حساب شما افزوده میشه!
برای گرفتن تخفیف 10 هزار تومنی مراحل زیر رو انجام بدید:
اول لینک رو باز کنید و کد تخفیف رو کپی یا یادداشت کنید
بعدش برید به صفحه اصلی سایت ریحون reyhoon.com و نرم افزار رو دریافت کنید (با گوشی برید و باید برنامه بازار رو داشته باشید)
بعد از نصب نرم افزار ثبت نام کنید (20 ثانیه طول میکشه نهایت!)
موقع سفارش غذا کد تخفیف رو بزنید تا 10 هزار تومن از هزینه غذا کم بشه
مثلا 20 هزار تومن غذا سفارش بدید فقط 10هزار تومن پرداخت میکنید
سوالی داشتید ایمیل بزنید
موفق باشی!

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده وبلاگ
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :